- info@cremia.hu
- +36 20 474 5214
35.000 Ft felett ingyenes szállítás!
35.000 Ft felett ingyenes szállítás!
Az arcbőr fiatalságának egyik mércéje a kötőszövetekben megbúvó kollagén mennyisége.
De mi is az a kollagén, milyen hatással van a szépségünkre, és Mi hogyan támogathatjuk azt? Most utána jártunk a válaszoknak.
/Faludi Zsófi, organikus kozmetikus/
A szó szoros értelmében, ugyanis a görög kólla* (ragasztó) szóból ered. Mindenhol ott van;porcokban, ízületekben, csontokban, verőerekben, és persze a hajban, körömben, a bőrben is.
Többek között ez a kötőszöveteket alkotó elsődleges fehérje teszi a testünket ellenállóvá és rugalmassá.
Akárcsak a bőrünket. Itt a középső rétegben termelődik-és bomlik is el nap mint nap.
Fiatalon csak úgy dúskálunk a kollagén rostokban; az arcbőrünk feszes, és egy nyúzott éjszaka után is gyönyörűek vagyunk.
25 éven túl viszont fokozatosan lassulni kezd az új kollagén rostok termelődése, ellenben a meglévő egyre gyorsabban bomlik el, aminek következtében megjelennek a ráncok.
Természetes élettani folyamatunk, amelybe nem lehet beleszólásunk.
Vagy mégis?
A korosodó bőrt stimulálnunk kell ahhoz, hogy gyorsabban regenerálódjon.
Kollagént vihetünk be a táplálkozás útján is, ám ez a mai napig vitatott, hogy a bőrünkben lejátszódó kollagénszintézist ez mennyire befolyásolja.
Dr. Leslie Baumann amerikai bőrgyógyász szerint például a táplálékkiegészítőkben található kollagént a gyomorban található savak gyorsabban lebontják, mielőtt az felszívódhatna.
Ettől függetlenül értékes, és drága fehérje forrás, melyekre a megfelelő táplálkozással is szert tehetünk.
A kozmetikumokat gyártó cégek előszeretettel nyomtatják rá termékeikre a nagybetűs kollagén szót.
Szakmai szemmel badarság lenne elhinnünk azt, hogy egy a bőrre felkent krém beépül a bőrünk középső rétegébe, és ott új kollagén rostokat hoz majd létre. A kollagén egy nagyméretű molekula, ami képtelen a felhámon keresztül a lazarostos kötőszövetig eljutni, más szerepet tölt be a kozmetikumokban.
A bőr legfelső rétegére juttatott kollagén magas NMF (vízmegkötő faktor) számmal bír, így elsődleges funkciója a hámréteg hidratálása, nem pedig a kollagénrostok kitenyésztése lesz.
A bőrünkben lévő kollagént tehát külsőleg pótolni nem lehet.
A legújabb kutatásoknak köszönhetően ma már tudjuk, hogy serkenteni a természetes termelődését viszont IGEN!
Szerencsénkre bőven akad hatóanyag, amely kisebb molekulamérete révén könnyebben jut el az alsóbb rétegekig. A kozmetikai ipar legújabb vívmányai egyértelműen a peptidek.
Sokféle peptid létezik, amik sejtjelzőként dolgoznak a bőrben. Egy csoportjuk például kifejezetten a kollagéntermelés serkentéséért felelősek. Ezek aminosav láncolatok. Minél több aminosav kapcsolódik egymáshoz, annál értékesebb lesz számunkra egy peptid.
Működési elve, hogy a kívülről bejuttatott fehérje molekula úgy viselkedik a bőrben, mintha
természetesen bomlott volna el, ezzel ösztönözve saját sejtjeinket a mihamarabbi kollagén
termelésére. Fajtájától függően eltérően is dolgozhatnak, de úgy is fogalmazhatnánk, hogy egy kicsit
megtréfálják saját sejtjeinket.
Elismert kollagénserkentő peptidek: Tripeptide-1, Matrixyl, Copper, GHK
1) Fogyassz C vitamint!
Testünk nem képes előállítani a C vitamint, pedig hatalmas szüksége van rá. Esetünkben a szervezetünkben működő fehérjék optimális működéséhez is nélkülözhetetlen, így ezzel már sokat tehetsz a bőr fiatalságának megőrzése érdekében.
2) Használj C vitaminos szérumot!
Számos tanulmány bizonyítja, hogy C vitaminos készítmények kúraszerű használata jelentősen csökkenti a már kialakult ráncok mélységét, ez pedig a teltebb kötőszövetnek is köszönhető. A külsőleg alkalmazott C vitamin viszont fényérzékenyíti a bőrt, így inkább a hidegebb hónapokban, éjszakai ápoláshoz ajánlott használni.
3) Vigyázzunk a kollagénünkre!
A prevenció az egyik legjobb, amit tehetünk bőrünk fiatalságának megőrzése érdekében. Lassíthatjuk a kollagén lebomló folyamatait, ha kíméljük a közvetlen UV sugárzástól, a stressztől és egyéb szélsőséges környezeti hatástól.
4) Elő a fényvédővel!
A fényvédő az egyik leghatékonyabb pre-aging fegyver a kezünkben.
5) Kémiai savak – hydroxy savak
Töménységüktől függően sokféleképpen hathatnak a bőrre. Jó, ha kozmetikusunkkal egyeztetünk alkalmazásuk menetével kapcsolatban. Erősen fényérzékenyíthetik a bőrt, kúraszerűen érdemes őket alkalmazni, így egy-egy terméket csak az őszi-téli programokkal építhetünk be bőrápolási rutinjainkba.
Glikolsav, tejsav, phytic sav, malic sav, tartaric sav, mandulasav
6) Antioxidánsokkal télen-nyáron
A már fentebb említett stressz ellen antioxidánsokkal védekezhetünk, melyek a legtöbb prémium minőségű maszk, hidratálókrém összetevői között szerepelnek. Ezek az úgynevezett szabadgyökfogó anyagok, melyek megszabadítanak a felgyülemlett méreganyagoktól.
E, C, A vitaminok, ginkó, zöld tea, csipkebogyó, meggy, zsálya, szőlő
7) Hámlassz rendszeresen!
A bőr radírozása szintén stimulálja sejtjeinket azáltal, hogy eltávolítja az elhalt szöveteket.
Hölgyeim, kollagénserkentésre fel!
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesülj akcióinkról, újdonságainkról. Adataidat az adatkezelési szabályzatunknak megfelelően bizalmasan fogjuk kezelni, nem adjuk tovább harmadik félnek és felesleges információkkal sem fogunk bombázni. Kérünk olvasd el a részletes tájékoztatót.
Add meg e-mail címedet, hogy elsőként értesülj akcióinkról, újdonságainkról!
Hamarosan kapsz egy megerősítő e-mailt, amiben a linkre kattintva tudod véglegesíteni a feliratkozásodat.
Amennyiben nem találod a levelet, érdemes megnézni a spam mappában is.